AKCJA #ŁAPJAJA

26/04/2016 - 10:45
ŁAPCIE JAJA. Wchodźcie na stronę www.lapjaja.pl, dzielcie się nią ze znajomymi, nagrywajcie filmiki z hasztagiem #łapjaja, róbcie zdjęcia z hasztagiem #łapjaja. Róbcie cokolwiek. Im więcej facetów złapie się za swoje jaja tym lepiej.

Ruszyła dziś akcja #ŁAPJAJA, która ma na celu budować świadomość mężczyzn oraz zwrócić uwagę na kwestię profilaktyki i wczesnej wykrywalności nowotworów jądra. Dlaczego to takie ważne? Bo profilaktyka jest podstawą do wyleczenia. 

Pomysłodawcą i organizatorem jest Wojtek Walczak, który jest jednocześnie autorem bloga Złap raka za jaja 

Sam mówi o akcji:
"Równo dwa lata temu wiosna była inna niż w tym roku. Równo dwa lata temu kończyłem drugi cykl wlewek. Czułem się potwornie słabo, od rana do wieczora chciałem właściwie tylko jednego – wymiotować. Ale wiedziałem, że jeszcze kilka długich chwil i będzie dobrze. Po dwóch latach jest dobrze. Już wtedy wiedziałem, że ta historia zostanie przeniesiona na bloga. Musiała tylko chwilę poczekać na siły do jej napisania. Dzisiaj, po dwóch latach, robimy krok dalej. Wspólnie ze wspaniałymi ludźmi robimy akcję. Akcja jest prosta. Zachęcamy do łapania jaj. Bo to najważniejsze. Łapiąc się za jaja możemy w odpowiednim momencie złapać raka za jego jaja i poradzić sobie z nim."

Dlatego ŁAPCIE JAJA. Wchodźcie na stronę www.lapjaja.pl, dzielcie się nią ze znajomymi, nagrywajcie filmiki z hasztagiem #łapjaja, róbcie zdjęcia z hasztagiem #łapjaja. Róbcie cokolwiek. Im więcej facetów złapie się za swoje jaja tym lepiej.

Do akcji przyłączyć może się każdy! Zaczęło się od Yuriego... a to dopiero początek!