Katarzyna Ozimek współorganizatorka akcji "Życie górą"

07/06/2016 - 13:45
"Jesteśmy trzema kobietami, mającymi trzy różne doświadczenia chorobowe. Wiemy, jak ważne w walce z chorobami jest psychiczne nastawienie. Jak ważne jest tworzenie pozytywnych wzorców tym, którzy w procesie leczenia i rehabilitacji ich potrzebują."

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć w naszym studiu Panią Katarzyną Ozimek. Jedną z trzech kobiet, które podjęły się zdobycia trzech szczytów w Akcji "Życie górą", której mamy zaszczyt być patronem medialnym. "Życie górą!" - to wydarzenie promujące siłę do walki z przeciwnościami losu, z ludzkimi słabościami. Projekt pokazuje jak ważny jest hart ducha i pozytywne myślenie.

Każda z uczestniczek wyprawy ma za sobą trudne doświadczenia życiowe związane z ciężkimi przeżyciami chorobowymi. Ada jest po transplantacji serca, KASIA po nowotworze, MAGDA zaś po poważnej operacji kręgosłupa. Razem zdobędą 3 szczyty z Korony Gór Polskich o łącznej wysokości 4.584m n.p.m. tylko w 3 dni: 8 -10 czerwca 2016. Tyle wystarczy by zdobyć łączną wysokość 4.584m n.p.m. – gór położonych od siebie o 400km. "Tyle wystarczy by zdobyć łączną wysokość 4.584m n.p.m. – gór położonych od siebie o 400km. "Jesteśmy trzema kobietami, mającymi trzy różne doświadczenia chorobowe. Wiemy, jak ważne w walce z chorobami jest psychiczne nastawienie. Jak ważne jest tworzenie pozytywnych wzorców tym, którzy w procesie leczenia i rehabilitacji ich potrzebują."

 

Jesteśmy trzema kobietami, mającymi trzy różne doświadczenia chorobowe. Wiemy, jak ważne w walce z chorobami jest psychiczne nastawienie. Jak ważne jest tworzenie pozytywnych wzorców tym, którzy w procesie leczenia i rehabilitacji ich potrzebują.

 

Z ogromną ciekawością zapytaliśmy Panią Katarzynę gdzie splotły się ścieżki uczestniczek i dlaczego właśnie taką formę przybrała akcja "Życie górą". Inicjatywę rozpoczęła Pani Adrianna, która planowała wyjście trzech kobiet, w góry. Ostatecznie uczestniczkami są wymienione już Panie, a każda z nich przeszła w życiu trudne doświadczenie choroby. Właśnie z tego powodu inicjatywie przyświeca wzniosły cel: "To akcja, poprzez którachcemy promować siłę do walki ze wszystkimi przeciwnościami losu, z ludzkimi słabościami. Chcemy pokazać jak ważny jest hart ducha i pozytywne myślenie." Żadna z Pań aktywnie nie chodzi i nie wspiana się po górach, dlatego wejście na Babią Górę, Skrzyczne i Śnieżkę, będzie wyzwaniem. Jednocześnie istnieje również możliwość przyłączenia się do wyprawy. Powstała już nawet grupa na fb, na której zgłaszają się chętni: https://www.facebook.com/events/607774136045317/

Każda z Pań ma przypisane sobie motto. Pani Katarzyna wybrała słowa ks. Jana Twardowskiego: „W życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.” Tłumaczy to okolicznościami, w których dowiedziała się o chorobie nowotworowej. Miała nową, wymarzoną pracę, w życiu rodzinnym wszystko się układało, a po kilku miesiącach jak grom z jasnego nieba spadła na nią informacja o nowotworze piersi. Z perspektywy czterech lat, Pani Katarzyna mówi: "Wydaje mi si, że w życiu musi być czasami taki moment u każdego człowieka, że jest niedobrze. Te wydarzenia też po coś są i w trakcie takich dużych przeżyć przychodzą refleksje do każdego, jak żyć dalej i funkcjonować. Robię dużo rzeczy, których normalnie bym nie robiła, więc ma to swoje drugie dno." Moga Państwo również zapoznać się z historiami pozostałych uczestniczek wyprawy: http://onkoline.pl/3x3x3-zycie-gora/

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Panią Katarzyną, poznania szczegółowo powodów, którymi kierują się uczestniczki wyprawy pod hasłem "Życie górą!". To dobra okazja, by móc zarazić się optymistyczną dawką siły i motywacji do walki z najtrudniejszymi przeciwnościami losu. 

Zachęcamy tez do odwiedzenia naszego kanału na YouTube, gdzie znajda Państwo wszystkie wywiady z naszymi wspaniałymi gośćmi: https://www.youtube.com/watch?v=ZhknmKyos8M