Laureaci na Gali Konkursu Sukces Roku 2015 w Ochronie Zdrowia

15/01/2016 - 11:30
W obecności najważniejszych polityków i ekspertów ochrony zdrowia Konstanty Radziwiłł wręczył nagrody w konkursie Sukces Roku 2015 w Ochronie Zdrowia. Uroczystość odbyła się 13 stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie.

W dniu 16 grudnia 2015 roku zebrała się Kapituła konkursu Sukces Roku 2015 w Ochronie Zdrowia składająca się z najbardziej wpływowych osób ze świata medycyny, która wyłoniła laureatów konkursu. W obecności najważniejszych polityków i ekspertów ochrony zdrowia – zarówno z partii rządzącej i opozycji – Konstanty Radziwiłł rozdał nagrody.
Przyznano nagrody m.in w następujących kategoriach:

Osobowość Roku 2015:
Ksiądz Jan Kaczkowski

Wielkim neiobecnym był ks. Jan Kaczkowski, który przechodzi kolejną chemioterapię, do zebranych w Zamku Królewskim przemówił zza ekranu: " Jestem szczęśliwy i zadowolony. Choć może byli inni, którzy zrobili w tym roku więcej." zaznaczał. W jego imieniu nagrodę odebrał ojciec, Józef Kaczkowski.

Działalność edukacyjno-szkoleniowa:
Zwycięzca: Projekt „Oswoić Ból” autorstwa dr n. med. Aleksandry Ciałkowskiej-Rysz

Projekt polega na organizowaniu spotkań w poszczególnych województwach i prowadzeniu szkoleń w zakresie opieki paliatywnej oraz leczenia bólu zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Organizowany jest we współpracy z lokalnymi jednostkami opieki paliatywnej, by podnosić standardy tej opieki w mniejszych placówkach. Program spotkań składa się z dwóch części. Na pierwszą zapraszani są przedstawiciele jednostek samorządowych: urzędów miejskich, urzędów marszałkowskich, wojewódzkich, oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia, dyrektorzy szpitali, lekarze i pielęgniarki oraz pacjenci. W drugiej części prowadzone są szkolenia dla personelu medycznego w zakresie leczenia bólu i leczenia objawowego u pacjentów objętych opieką paliatywną.

Wśród nominowanych znaleźli się:
Kampania „Rak wolny od bólu” organizowana przez Stowarzysznie Unicorn, Fundacja Wygrajmy Zdrowie, KancerSutra, czyli sztuka miłości w chorobie nowotworowej Fundacja Rak’nRoll oraz Polska Federacja Szpitali.

Działalność charytatywna:
Zwycięzca: Irena Santor

Irena Santor szczególnie mocno zaangażowana jest w działalności fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, wspomaga także Stowarzyszenie Polskich Artystów i Wykonawców Muzyki Rozrywkowej, Polską Unię Onkologii oraz fundację Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie bez Barier. Irena Santor twierdzi, że brakuje jej zdolności organizacyjnych, by zainicjować akcję dobroczynną, ale wspiera fundacje i stowarzyszenia charytatywne. Mówi o sobie: „Sama nie umiem nic zorganizować, ale umiem służyć pomocą i robię to bardzo chętnie. Nie mam żadnego schematu, według którego coś robię. Chcę się znaleźć tam, gdzie jestem potrzebna. Kto mnie woła – jestem, proszę”. W 2000 r. laureatka zmagała się z chorobą i udało jej się wyjść z tej walki zwycięsko. 

Wśród nominowanych znaleźli się także:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, Jacek Jaśkowiak prezydent Poznania

Nagroda Specjalna Menedżera Zdrowia przyznana została m.in:
Dr Anna Chrapuście - Oddział Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej i Oddział Oparzeń Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie

Mówi się o niej „doktor, który czyni cuda”. Zajmuje się… przyszywaniem rąk. W trakcie swojej kariery zawodowej w chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii od 1993 r. wykonała ponad 10 tys. operacji. Anna Chrapusta jest ordynatorem Oddziału Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Oddziału Oparzeń Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie. W listopadzie czasie jednej operacji przyszyła pacjentowi obie ucięte dłonie.
– Chirurgia jest jak wojsko, ja rządzę, reszta słucha – mówi Anna Chrapusta. 
Czy chirurg oszukuje Pana Boga? 
– Żeby osiągać sukcesy w tej dziedzinie, trzeba mieć dobre układy z Panem Bogiem – twierdzi.

Firma IRONteam

To znaczy: żelazna drużyna. Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu systemów informatycznych i produktów marketingowych oraz w świadczeniu usług doradczo-zarządczych dla sektora medycznego. Doceniono działania naszego zespołu IRONteam Sp. z o.o. , związane ze stworzeniem systemu call center GATEway, będącego innowacyjnym rozwiązaniem z zakresu komunikacji z pacjentem dla ośrodków medycznych. Portal ONKOline należy również do działań jakimi się zajmujemy w celu podnoszenia wiedzy i dostępu do najnowszych informacji z dziedziny onkologii. Platforma ułatwia realizację Szybkiej Ścieżki Onkologicznej, dzięki możliwości zgłaszania pacjentów bezpośrednio do Centrów Onkologii.

Laureatom wręczone zostały statuetki i dyplomy podczas uroczystej Gali Sukcesu Roku 13 stycznia 2016 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

źródło: magazyn Menedżer Zdrowia