SKARŻYSKO 24 - ONKOline – czyli kolejne ułatwienia dla pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach

24/02/2015 - 11:15

ŚCO w Kielcach to placówka znana nie tylko w województwie świętokrzyskim. Wysoki standard usług medycznych przyciąga pacjentów z całej Polski. Centrum rozwija się, wprowadzając kolejne udogodnienia dla swoich pacjentów. Pod koniec 2014 roku zostało otwarte call center. Dzięki temu pacjenci nie muszą już stać w kolejkach, żeby zarejestrować się do lekarza. Oprócz tego w styczniu ruszył projekt ONKOline, który zapewnia prosty dostęp do specjalistów dla pacjentów z tzw. zieloną kartą.

Jeszcze przed wprowadzeniem pakietu onkologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii przygotowało się na większe kolejki. W grudniu 2014 uruchomiono call center. Konsultanci rejestrują pacjentów oraz udzielają niezbędnych informacji. Informują jak przygotować się do badania, co ze sobą zabrać. Wszystko w celu zwiększenia komfortu pacjentów. „Istotnym elementem poprawy dostępności do świadczeń było utworzenie profesjonalnego call center, którego celem jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, którym dogodniej jest się rejestrować telefonicznie, bez konieczności przychodzenia do placówki” – informuje dr hab. n. med. Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Kolejnym krokiem do ułatwienia pacjentom przejścia ścieżki leczenia onkologicznego było udostępnienie portalu ONKOline. „Pod koniec stycznia udostępniony został partnerom zewnętrznym portal ONKOline, którego celem jest zautomatyzowanie przesyłania informacji o pojawieniu się u jednego z naszych partnerów nowego pacjenta wymagającego diagnostyki lub leczenia onkologicznego” – mówi dyrektor ŚCO. Każdy lekarz pierwszego kontaktu, który zadeklaruje chęć współpracy z centrum onkologii, po przesłaniu podstawowych danych kontaktowych otrzyma indywidualne konto na platformie www.onkoline.pl. Gdy w czasie wizyty pacjenta w gabinecie lekarz POZ będzie podejrzewał nowotwór, za pomocą ONKOline zgłasza Pacjenta bezpośrednio do regionalnego ośrodka onkologicznego. Dzięki zintegrowanemu systemowi dane kontaktowe pacjenta przekazywane są do placówki automatycznie. Pacjent oprócz tzw. zielonej karty dostaje od lekarza POZ również wydruk potwierdzający jego zgłoszenie do centrum onkologii. Dzięki temu Pacjent nie jest zagubiony w obliczu podejrzenia choroby nowotworowej oraz zyskuje pewność, że prowadzony począwszy od wizyty w rejonowej przychodni. Dodatkowo, w celu niezwłocznej realizacji szybkiej ścieżki onkologicznej, to centrum onkologii kontaktuje się z pacjentem w celu umówienia wizyty. Dogodne terminy oraz kontrola ich dotrzymania zapewniona przez dedykowanych doradców pacjenta gwarantuje indywidualne podejście i ekspresową diagnozę.

Działania Świętokrzyskiego Centrum Onkologii są ukierunkowane na pacjenta, o czym świadczą kolejne inicjatywy. Zarówno call center jak i portal ONKOline znacząco wpłynęły na jakość obsługi pacjentów. Zdaniem dyrektora ŚCO „celem całości tych działań jest jak najlepsze służenie pacjentom, którzy w obliczu choroby nowotworowej wymagają nie tylko pomocy medycznej, ale przede wszystkim uproszczenia ścieżki dostępu do diagnostyki i leczenia”.

Źródło: http://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/14238-onkoline-.html