„Uszczypnij raka” 6 lutego w Poznań City Center

05/02/2016 - 09:45
6 lutego w galerii handlowej City Center odbędzie się event prozdrowotny „Uszczypnij raka”, podczas którego przygotowane zostanie jedno z największych śniadań w Polsce! Wydarzenie organizowane jest w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem.
6 lutego w galerii handlowej City Center odbędzie się event prozdrowotny „Uszczypnij raka”, podczas którego przygotowane zostanie jedno z największych śniadań w Polsce!
Wydarzenie organizowane jest w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem. Od godziny 10.00 na wszystkich czekać będą specjaliści ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, najlepsi szefowie poznańskich kuchni, a także utytułowani sportowcy.
 
Profilaktyka to słowo klucz w przypadku nowotworów. Jak wynika z prognoz WHO, w 2020 roku co czwarty Polak może usłyszeć podobną diagnozę. O tym, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania będzie można dowiedzieć się podczas sobotniego spotkania w Poznań City Center. Na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą centrum, czekać będzie mobilny punkt bezpłatnych badań profilaktycznych, gdzie będzie można porozmawiać z onkologiem, dietetykiem, a także wykonać podstawowe badania krwi oraz badanie dermatoskopem.
Trzeba wprowadzać w życie zasady zmniejszające ryzyko zachorowania na nowotwór. Wystarczy trzymać się prostych zasad, a mianowicie pięć porcji owoców i warzyw dziennie, 30 min aktywności fizycznej i eliminacja używek - to wszystko - komentuje dr n. med. Rafał Staszewski ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego.

W jaki sposób komponować zdrowe posiłki poznaniacy będą mogli dowiedzieć się od znakomitych lokalnych szefów kuchni, podczas największego śniadania w Polsce. Od godz. 10.00 do godz. 12.00, kulinarni mistrzowie poznańskich restauracji przygotują cztery propozycje śniadaniowego menu dla ponad 400 osób. Tajniki sztuki kulinarnej zdradzą szefowie z restauracji Jadalnia, Modra, Pałac Mierzęcin, a także finalista kulinarnego show - Top Chef - Adam Adamczak z restauracji Oskoma. Po południu odbędzie się „walka na noże”, podczas której szefowie będą przyrządzać zdrowe przekąski wraz z publicznością.
Podczas sobotniego spotkania w PCC powstanie również strefa sportu, gdzie będzie można spróbować swoich sił i zmierzyć się z Michałem Jelińskim - mistrzem olimpijskim w wioślarstwie- dodaje Norbert Fijałkowski, dyrektor Centrum.
O tym jak należy dbać o zdrowie od najmłodszych lat, a także jak przygotować zdrowy i smaczny posiłek mali poznaniacy będą mogli przekonać się podczas warsztatów kulinarnych.
Jak zdrowo żyć, kiedy i gdzie udać się w przypadku problemów zdrowotnych czy warto uprawiać sport- na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź już 6 lutego w Galerii City Center.

Organizatorem wydarzenia „Uszczypnij Raka” jest Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Wielkopolska Onkologia.
Szczegóły na www.wielkopolskaonkologia.pl