Warsztat psychoonkologiczny - "Nie jesteś tylko chorobą"

17 listopada 2015 r. zorganizowaliśmy pierwszy warsztat z cyklu planowanych warsztatów psychoonkologicznych ONKOline: "Nie jesteś tylko chorobą". Podstawowym zagadnieniem, poruszanym na warsztatach, było poznanie mechanizmów myślenia, wpływu stresu i diagnozy na życie, a także poznanie prawidłowego okreslania celów.

Otworzyliśmy cykl warsztatówpsychoonkologicznych, które będa odbywały się cyklicznie co 3 tygodnie w siedzibie ONKOline na warszawskich Bielanach. Pragniemy stworzyć Państwu możliwość omawiania najczęstszych problemów, które dotykają osoby chorujące onkologicznie, ale także osoby wspierające, chcące pogłębić swoją wiedzę na temat nowotworów. Mamy nadzieję, że będa się cieszyły wśród Państwa szerokim zainteresowaniem. Zachęcamy jednocześnie do zgłaszania propozycji dotyczących tematyki, którą są Państwo zainteresowani.

17 listopada 2015 r. zorganizowaliśmy pierwszy warsztat z cyklu planowanych warsztatów psychoonkologicznych ONKOline: "Nie jesteś tylko chorobą". Podstawowym zagadnieniem, poruszanym na warsztatach, było poznanie mechanizmów myślenia, wpływu stresu i diagnozy na życie, a także poznanie prawidłowego okreslania celów. Postanowiliśmy sprawdzić jakie mammy zasoby w swoim życiu, jak kierować swoim myśleniem, aby ustrzec się pułapki myślenia jedynie o chorobie. To jakich emocji doświadczamy wpływa na nasze samopoczucie, ale także na przekonania, reakcje oraz relacje z bliskimi. Każdy z nas doświadcza negatywnych emocji, które chcielibyśmy wyeliminować żeby żyło się przyjemniej. Warszatat poprowadziła: Kaja oraz Ewelina Nęcka.

Główne elementy warsztatu:

  • poznanie mechanizmów wywołujących stres, obszarów życia jakie najczęściej stres zaburza: emocje i myślenie, zachowanie, rekacje organizmu i sprawność intelektualną
  • "bank emocji" - kategoryzowanie emocji
  • co emocje mówią o naszych potrzebach
  • strategie dbania o swoje potrzeby

A Ty jakie masz strategie radzenia sobie z emocjami?

Już 3 grudnia zapraszamy na kolejny warsztat, który dotyczył będzie diety w onkologii. Szczegóły wydarzenia podamy w najbliższym czasie. Zachęcamy Państwa do udziału, a także śledzenia naszej strony na facebooku, gdzie pojawiają się wszystkie niezbędne informacje.