Co warto wiedzieć o podnośnikach osobowych?

0
200

Podnośnik osobowy to sprzęt, który jest niezwykle pomocny w opiece nad osobami niepełnosprawnymi i seniorami. Co warto wiedzieć na temat podnośników? Sprawdź!

Czym jest podnośnik dla niepełnosprawnych?

Na samym początku wyjaśnimy, czym właściwie są podnośniki dla osób niepełnosprawnych. Są to urządzenia, które znacznie ułatwiają codzienną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi oraz seniorami. Odpowiedni podnośnik umożliwia łatwe podnoszenie pacjenta z wózka inwalidzkiego lub łóżka oraz sprawia, że transport chorego do wanny lub toalety staje się zdecydowanie prostszy.

Podnośniki osobowe – rodzaje produktów

Na rynku dostępne są różne rodzaje podnośników osobowych. W zależności od przeznaczenia możemy wyróżnić:

  • Podnośniki wannowe – są przeznaczone do użytkowania w wannie i znacznie ułatwiają osobom niepełnosprawnym wykonywanie codziennych czynności higienicznych. Posiadają antypoślizgowe nóżki, dzięki którym zachowują odpowiednią stabilność.
  • Podnośniki transportowo-kąpielowe – umożliwiają przetransportowanie pacjenta z łóżka bezpośrednio pod prysznic.
  • Podnośniki osobowe do samochodu – pozwalają osobie niepełnosprawnej łatwo wsiąść i wysiąść z pojazdu.
  • Podnośniki sufitowe – to nowoczesne i proste w obsłudze rozwiązanie, które pozwala pacjentowi przemieszczać się np. między łóżkiem a krzesłem, a nawet między pomieszczeniami.
  • Podnośniki basenowe – umożliwiają bezpieczny transfer pacjenta z wózka inwalidzkiego do basenu oraz wspomagają opuszczenie basenu.
  • Pionizatory – na rynku są również dostępne specjalne pionizatory, które umożliwiają pacjentowi szybkie uzyskanie pionowej postawy ciała. Pionizatory, podobnie jak podnośniki, posiadają sterowanie elektryczne i są obsługiwane za pomocą pilota.

Zalety podnośników osobowych

Podnośniki osobowe to urządzenia, które skutecznie odciążają opiekunów osób chorych, starszych czy niepełnosprawnych. Do zalet podnośnika należą między innymi:

  • Odciążenie opiekunów – podnośnik osobowy znacznie ułatwia opiekę nad chorym i odciąża kręgosłup opiekuna, skutecznie zapobiegając urazom mechanicznym i przeciążeniom kręgów.
  • Wygoda – podnośniki inwalidzkie są napędzane elektrycznie i sterowane za pomocą pilota, dzięki czemu ich obsługa nie wymaga użycia siły.
  • Funkcjonalność – podnośniki osobowe mogą być wykorzystywane podczas wielu codziennych czynności. Posiadają kółka, które pozwalają na łatwe przewożenie pacjenta z miejsca na miejsce. Na rynku dostępne są podnośniki uniwersalne, które można wykorzystywać zarówno do podnoszenia pacjenta z łóżka, jak i pod prysznicem, w wannie czy podczas codziennej toalety.

podnośnik dla niepełnosprawnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here