czy guzki tarczycy mogą zniknąć

Choroby tarczycy są niezwykle powszechne w dzisiejszych czasach. Czytając fora internetowe i odwiedzając przychodnię lekarską, może wydawać się, że praktycznie każda kobieta cierpi na jakąś chorobę tarczycy. Bardzo często choroby tarczycy zostają ujawnione w okresie ciąży, kiedy obowiązkowe jest badanie hormonu TSH. Być może kobieta już wcześniej cierpiała na problemy z tarczycą a zostały one ujawnione dopiero w ciąży. Być może kobieta już wcześniej była chora, ale dopiero w czasie ciąży została zdiagnozowana i w czasie ciąży zostało rozpoczęte skuteczne leczenie.

Trzeba powiedzieć jasno, że panie powinny mieć świadomość tego, że niedoczynność tarczycy jest bardzo szkodliwa dla rozwijającego się płodu. Jeżeli kobieta będzie miała złe wyniki badań tarczycy a nie będzie przyjmować leków to może nawet dojść do poronienia. W ten sposób wiele kobiet straciło swoje dzieci już na etapie życia płodowego. Niedoczynność i nadczynność tarczycy to bardzo powszechne dolegliwości u wielu kobiet.

Wiele pań cierpi na niedoczynność, a diagnozę postawiły sobie same, a lekarz jedynie to potwierdził; w dzisiejszych czasach bowiem o chorobach tarczycy więcej można usłyszeć dosłownie wszędzie, szczególnie na portalach społecznościowych, w telewizji a także w internecie. Niedoczynność tarczycy to schorzenie, które poznaje się szczególnie po tym, że kobieta przybiera na wadze pomimo tego, że nie zmieniła swojej diety. Oczywiście przyczyna wzrostu kilogramów może być bardzo różna, jednak często jest to wina właśnie niedoczynności tarczycy. Objawami niedoczynności tarczycy jest również sucha skóra i potworne zmęczenie.

dna

To właśnie z takimi dolegliwościami kobiety najczęściej zgłaszają się do lekarza. Niestety nie zawsze lekarze potrafią słuchać uważnie swoich pacjentów i postawić dobrą diagnozę, a raczej wysłać na dobre badania diagnostyczne. Bardzo często pacjenci czują się zlekceważeni przez swoich lekarzy rodzinnych, a także przez lekarzy endokrynologów. Bardzo często zdarza się, że lekarze sugerują, że powodem ich zmęczenia i tycia jest nieodpowiednia dieta, a także przewlekły stres bądź brak snu. Niestety, Taka ignorancja lekarzy ma swoje konsekwencje i wiele kobiet zostaje zdiagnozowanych bardzo późno, kiedy ich zdrowie psychiczne jest już w totalnej rozsypce.

Tarczyca bardzo mocno odpowiada za emocje i samopoczucie u kobiety

Oczywiście problemy na przykład z insulinoopornością i cukrzycą również mogą odpowiadać za ciągle zmęczenie i wzrost kilogramów. Trzeba zbadać wszystkie możliwości. Lekarze nie mogą tego lekceważyć. Jeżeli leczenie nie zostanie w porę rozpoczęte, mogą pojawić się między innymi guzki tarczycy, które świadczą już o poważnym problemie, chociaż absolutnie nie musi to być rak. Większość guzów tarczycy jest łagodna co daje nadzieję chorym. Wiele osób w internecie pisze o swojej biopsji guzka na tarczycy. Taki zabieg nie jest bardzo bolesny, a pozwala przekonać się czym ten guzek jest tak naprawdę i czy są poważne powody do niepokoju.

lekarz

Nowotwory tarczycy zwykle nie są nowotworami złośliwymi i to jest ważna pociecha dla osób chorych. Czy guzki tarczycy mogą zniknąć, to pytanie zadaje sobie wielu chorych. To bardzo trudne pytanie. Medycyna zna już przypadki, że guzki samoistnie zniknęły. Jednak nie należy przyjmować tego za coś pewnego i nastawiać się na to, ponieważ jest to zdarzenie bardzo nieprzewidywalne. Za każdym razem kiedy lekarz mówi o pojawieniu się guzka w jakimkolwiek miejscu, oznacza to, że należy monitorować swój stan zgodnie z zaleceniami lekarskimi.

Zawsze po wizycie lekarskiej lekarz daje pacjentowi zalecenia co do dalszego leczenia albo dalszej kontroli swojego stanu zdrowia. Należy bezwzględnie trzymać się tego zaleceń, a do wszystkich metod medycyny alternatywnej podchodzić ostrożnie. W internecie można spotkać wiele osób przekonanych o tym, że na przykład dieta polegająca na odżywianiu się tylko i wyłącznie na surowo może wyleczyć nowotwory i spowodować zniknięcie guza. Do takich rewelacji należy podchodzić z dużym dystansem. Trzeba pamiętać, że każdy w internecie może napisać co tylko uważa za słuszne, a niekoniecznie jest to prawda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here