Kryteria wyboru nowoczesnego fotela kosmetycznego

0
720

W każdym salonie kosmetycznym jednym z kluczowych elementów wyposażenia jest fotel kosmetyczny. Właściwy wybór fotela gwarantuje wygodę nie tylko klientowi, ale także pracownikowi salonu, który wykonuje dany zabieg. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór foteli kosmetycznych. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym odpowiemy na pytania:

  • Jakie wyróżniamy rodzaje foteli kosmetycznych?
  • Jakie cechy wziąć pod uwagę przy wyborze fotela?
  • Jakie elementy wpływają na estetykę fotela kosmetycznego?

Poniższe informacje z pewnością okażą się przydatną wskazówką przy wyborze fotela kosmetycznego.

Jakie wyróżniamy rodzaje foteli kosmetycznych?

Przeglądając ofertę foteli kosmetycznych, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia. Aktualnie dostępne są 3 główne typu foteli kosmetycznych. Chodzi o fotele manualne, hydrauliczne oraz elektryczne. Fotele manualne cechują się lekką konstrukcją, co znacznie ułatwia ich transport. Podnóżek i oparcie w tym typie fotela regulowane są ręcznie. W przypadku foteli hydraulicznych regulacja wysokości odbywa się za pomocą specjalnej dźwigni. Najbardziej zaawansowanym typem są fotele elektryczne. Zazwyczaj są one wyposażone w kilka silniczków elektrycznych. Dzięki nim możliwa jest płynna zmiana wysokości fotela, pozycji oparcia, podnóżka i tzw. kołyski.

Podczas wyboru konkretnego typu fotela musisz wziąć pod uwagę nie tylko budżet, ale także komfort pracowników i rodzaj wykonywanych zabiegów.

Jakie cechy wziąć pod uwagę przy wyborze fotela?

Kupując fotel kosmetyczny do salonu, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jego komfort. Pamiętaj też, że w czasie wykonywania różnych zabiegów konieczne może być nieco inne ustawienie fotela. Twoim priorytetem jest w tym przypadku wygoda klienta, który podczas zabiegu ma czuć się w 100% zrelaksowany. Z drugiej strony musisz także zadbać o komfort pracy swoich pracowników, który przekłada się na jakość wykonywanych zabiegów. Praca w wymuszonej pozycji może mieć poważne konsekwencje nie tylko dla standardu obsługi, ale także dla zdrowia pracownika.

Wśród elementów fotela, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę, jest cicha praca wszystkich podzespołów oraz optymalna konstrukcja siedziska i oparcia. Ważna jest także stabilna konstrukcja całego fotela. Pamiętaj, że będą z niego korzystały osoby o różnych gabarytach. Wybierając fotel kosmetyczny, zwróć uwagę również na podnóżek. Bardzo ważna będzie także regulacja w trybie góra-dół. Dzięki temu bez trudu dopasujesz fotel do wzrostu Twojego pracownika. Nie bez znaczenia są także materiały tapicerskie, jakimi pokryty jest fotel kosmetyczny. Ale tą kwestią zajmiemy się w osobnym akapicie.

Jakie elementy wpływają na estetykę fotela kosmetycznego?

Pamiętaj, że fotel kosmetyczny jest także wizytówką Twojego salonu. Dlatego obok funkcjonalności powinien także zachwycać nienagannym wyglądem. Największą popularnością cieszą się fotele kosmetyczne pokryte białą ekoskórą. Idealnie wpasowują się one w stylistykę większości salonów. Z drugiej strony możesz także postawić na nieszablonowe kolory. Coraz częściej w salonach kosmetycznych można spotkać fotele z tapicerką w kolorze czarnym lub brązowym. Podczas wyboru koloru weź pod uwagę stylistykę całego salonu oraz względy praktyczne.

Zastanawiasz się, gdzie kupić funkcjonalny i efektowny fotel kosmetyczny? Koniecznie zajrzyj na stronę abacosun.pl. Znajdziesz tam duży wybór foteli oraz innych elementów wyposażenia nowoczesnego salonu kosmetycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here