Onkowolontariat

Z roku na rok u coraz to większej ilości osób zostaje zdiagnozowany nowotwór. Początkowy szok wywołany tą informacją często nie trwa długo, gdyż jak najszybciej trzeba przystąpić do leczenia. Jednak warto pamiętać, że osoby chore na raka potrzebują drugiego człowieka, który pomoże im przejść przez ten trudny okres w ich życiu. Dlatego wsparcie pacjentów chorych na raka to coś więcej niż tylko przekazywanie medycznej wiedzy i prowadzenie pacjenta przez zawiłości chemioterapii. To przede wszystkim bycie obok dla tej osoby.

Wsparcie pacjentów chorych na raka

Jak często zdarza się nam czuć samotnym i odrzuconym? Otóż osoby chorujące na nowotwór doświadczają tych uczuć znacznie częściej niż ludzie zdrowi. Choroba często wyklucza ich z codziennych zajęć, czasem nie pozwala nawet na wyjście z domu. Wszystko, co miało znaczenie, zdaje się schodzić na drugi plan i ustępuje miejsca nowemu priorytetowi w postaci leczenia. Całe życie osoby chorej, a często także jej bliskich, zostaje przeorganizowane i odwrócone do góry nogami. W tych momentach liczy się przede wszystkim wsparcie pacjentów chorych na raka. Oni cenią je sobie na równi z prowadzeniem leczenia przez specjalistów. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie fundacji https://dobrzezejestes.pl/.

Warto nadmienić, że zdarza się, jak to w życiu, iż osoby chorujące na nowotwór są samotne lub mieszkają same. W tym trudnym momencie potrzebują kogoś, kto spędzi z nimi czas, kto będzie dla nich wsparciem i pomocą. W takich przypadkach często są to wolontariusze, czyli osoby, które dobrowolnie poświęcają swój czas i energię na pomoc innym. Takimi działaniami zajmuje się szkoła onkowolontariatu, która nie tylko umożliwia wolontariuszom okazanie wsparcia dla pacjentów chorych na raka, czyli skontaktowania ich z osobami w potrzebie, ale także odpowiedni przygotowuje ich do takiej pomocy. Szkoła onkowolontariatu oferuje specjalistyczne kursy, szkolenia i warsztaty dotyczące chorób nowotworowych i wiedzy, jak z nimi żyć, czyli przekazuje informacje z dziedziny medycyny i psychologii. Czujesz, że to coś dla ciebie? Dołącz do szkolaonkowolontariatu.com!

Projekt sfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here