Pielęgnacja skóry suchej zimą

Zima to czas, w którym większość z nas boryka się z zupełnie innymi dolegliwościami niż w czasie upałów. Skóra jest zimą narażona na przesuszenie, gdyż w większości mieszkań drastycznie spada wilgotność z powodu ogrzewania. Brak Słońca i zimno na zewnątrz powodują, że cera jest sucha i niedotleniona. Zwykle bywamy także mniej aktywni w okresie zimowym, przez co skóra jest mniej dotleniona. Jeżeli skóra nie jest regularnie nawilżana, staje się przesuszona, a tym samym bardziej narażona na powstawanie zmarszczek. Mniejsza elastyczność powoduje, że zmarszczki mimiczne utrwalają się i zaczynają tworzyć bruzdy. Sucha skóra to także dyskomfort – uczucie ściągania i napięcia skóry, swędzenie i łuszczenie.

Jak pomóc suchej skórze się regenerować?

Skóra sucha na twarzy wymaga innej pielęgnacji niż sucha i spierzchnięta skóra stóp (głównie pięt), łokci czy dłoni.

  • W przypadku zrogowaceń prawdopodobnie mamy do czynienia z potrzebą starcia grubej warstwy naskórka. Warto wówczas zastosować peeling do ciała oraz kosmetyki do skóry suchej na dłoniach, piętach oraz odpowiednie balsamy do ciała i pod prysznic. Na przykład kosmetyki dla skóry bardzo suchej i szorstkiej z wodą siarczkową. Kosmetyki z zawartością biosiarki mają silne właściwości keratolityczne, tzn. zmiękczające i złuszczające martwe warstwy naskórka.
  • Wrażliwa i sucha skóra twarzy, która zimą cierpi z powodu ogrzewania w mieszkaniu, wiatru i zimna na zewnątrz, będzie miała inne wymagania niż zrogowaciała skóra stóp. Dla przesuszonej i zszarzałej skóry twarzy odpowiednie będą bomby witaminowe pod postacią ampułek do twarzy, kremy nawilżające i odżywcze. Najwygodniej zdecydować się na zestaw kosmetyków do cery suchej, który da gwarancję dobrej współpracy na wszystkich etapach pielęgnacji.

Dlaczego warto zrobić peeling ?

W częściach gdzie skóra jest sucha i zrogowaciała powinniśmy zastosować peeling do ciała. Zadaniem peelingu jest usunięcie przesuszonej warstwy skóry. Wykonywanie peelingu umożliwia wykonanie delikatnego masażu, co poprawia ukrwienie i jest bardzo przyjemnym zabiegiem, który każdy może wykonać samodzielnie w domu podczas kąpieli. Kosmetyk powinien być nakładany kolistymi ruchami na lekko zwilżone ciało. Po zastosowaniu skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona (masaż poprawi krążenie w miejscu zastosowania). Po wykonaniu peelingu należy go dobrze spłukać letnią wodą resztki kosmetyku, skórę osuszyć ręcznikiem, a następnie nałożyć krem nawilżający, balsam lub masełko do ciała. Substancje odżywcze i nawilżające po zastosowaniu peelingu mają wreszcie szanse wchłonąć w głębsze warstwy skory.

Kąpiel siarkowa – działanie na skórę suchą

Kąpiel mineralna, którą możemy wykonać w domowym SPA poprawi krążenie obwodowe dzięki zawartości wody siarczkowej. Lepiej odżywiona i dotleniona skóra będzie zdecydowanie bardziej gładka i lepiej przygotowana, by przyswajać substancje odżywcze z kosmetyków pielęgnacyjnych stosowanych po kąpieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here