Przeszczep brody

Na czym polega przeszczep zarostu? Sprawdź, ile to kosztuje i kiedy warto się zdecydować na taki zabieg.

Przeszczep zarostu – dla kogo?

Piękna, gęsta broda to symbol męskości, a także mądrości. Bujny zarost kojarzy się bowiem z silnym drwalem lub starożytnym filozofem. Wielu mężczyzn uważa, że gładka buzia to domena kobiet i dzieci, a prawdziwy facet powinien mieć owłosienie na twarzy. Są też i tacy, którzy zakrywają w ten sposób blizny lub po prostu uważają, że z ogoloną żuchwą nie wyglądają korzystnie. Niestety nie wszyscy zostali obdarzeni przez naturę gęstym zarostem. W takich przypadkach warto rozważyć przeszczep brody. To zabieg mało inwazyjny cieszący się coraz większą popularnością. Decydują się na niego panowie, którzy chcą wyrównać linię swojego zarostu, zagęścić go, wypełnić ubytki lub stworzyć od podstaw, gdy sam nie chce rosnąć.

Problem z owłosieniem twarzy może wystąpić u mężczyzn w każdym wieku. Przyczyn najczęściej należy upatrywać się w uwarunkowaniach genetycznych lub problemach hormonalnych. Jeżeli wszystkie wyniki badań są w normie, warto się zgłosić do gabinetu trychologicznego w celu omówienia kwalifikacji do przeszczepu brody.

Na czym polega przeszczep zarostu?

Procedura jest tu podobna do tradycyjnego przeszczepu włosów. Aktualnie najnowszą metodą transplantacji włosów jest FUE (Follicular Unit Extraction). Stosują ją chirurdzy w gabinecie MD MEDMIX hair clinic w Bielsko – Biełej. Zabieg polega na  pobraniu, w znieczuleniu miejscowym, odpowiedniej ilości mieszków włosowych z tylnej części głowy (rzadziej z podbródka), a następnie wszczepieniu ich w obszar biorczy. Kolejnym etapem jest podanie w tym miejscu osocza bogatopłytkowego, którego zadaniem jest zwiększenie szans na przyjęcie się wszczepionych graftów oraz przyspieszenie wzrostu włosa. Choć pobrane mieszki są z głowy, włosy po zabiegu przejmują cechy charakterystyczne dla zarostu, stają się grubsze, sztywniejsze, lekko kręcone.

Czas trwania przeszczepu uzależniony jest od liczby transplantowanych graftów i może trwać nawet do 6h. Jest to wynik bardzo dużego nacisku na jakość wykonanej usługi. Przeszczep brody metodą FUE zakłada dokładne sprawdzenie każdego pobranego mieszka włosowego, by w miejsce biorcze trafiły wyłącznie te zdrowe, nieuszkodzone.

Co ważne, w miejscach biorczych nie pozostaną wyraźne blizny. Ranki goją się już w ciągu kilku dni. Mogą być widoczne jedynie delikatne punkciki, lecz tylko wówczas, gdy pacjent całkowicie zgoli głowę.

Kiedy można liczyć na rezultaty, jakie daje przeszczep brody? Efekty pojawiają się po około 3-4 miesiącach.

Jaka jest cena przeszczepu brody?

Ostateczna kwota uzależniona jest przede wszystkim od obszaru objętego zabiegiem i ilości pobranych graftów. W MD MEDMIX za jeden graf zapłacisz 7-8 zł. Cena przeszczepu brody zawiera w sobie również opatrunki, osocze bogatopłytkowe PRP, lunch, zestaw do pielęgnacji zarostu, możliwość całodobowego kontaktu z managerem kliniki, nocleg w hotelu ze śniadaniem oraz transport.

Całość wyniesie minimum 5000 zł. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://medmix.pl/przeszczep-brody/.

Jakie są przeciwwskazania do przeszczepu zarostu?

Jak każdy zabieg chirurgiczny, również ten wymaga dobrego ogólnego stanu zdrowia. Konieczne jest przedstawienie wyników szeregu badań, by uzyskać kwalifikację. Przeszczep brody nie może zostać wykonany u osób zmagających się z łysieniem plackowatym, bliznowaciejącym, cukrzycą, nieuregulowanym ciśnieniem krwi lub chorobami tarczycy, nowotworem, niektórymi schorzeniami  serca, zaburzeniami hormonalnymi, niekontrolowaną łuszczycą i chorobami skóry.

Jeśli marzy Ci się męski, gęsty zarost i uważasz, że korzystnie wpłynie na Twój poziom zadowolenia ze swojego wyglądu, nie czekaj, umów się na przeszczep brody.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/onkoline.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here