Co na mdłości w ciąży

Ciąża to okres, w którym wiele kobiet musi mierzyć się z różnego rodzaju nieprzyjemnymi dolegliwościami. Do najczęściej występujących należą mdłości. Według badań cierpi z powodu nich aż 75% kobiet w ciąży, jednak występują w różnym natężeniu i nie zawsze są tak samo uciążliwe. Jak radzić sobie z tego typu przypadłościami? Czy są sposoby na powstrzymanie mdłości w ciąży?

Gdzie szukać porad dla kobiet w ciąży?

Każda kobieta jest pod pewnymi względami inna, inaczej może więc też czuć się w tak trudnym dla organizmu czasie, jakim jest ciąża. Niektórzy twierdzą, że to tylko 9 miesięcy, po których wszystko wraca do normy, jednak większość kobiet powiedziałaby zapewne, że jest to aż 9 miesięcy i to, czy odpowiednio w tym czasie o siebie zadbamy, będzie miało wpływ na nasze dalsze życie i życie naszego dziecka. W związku z tym nie można ignorować, ani bagatelizować żadnych niepokojących objawów, ani złego samopoczucia. Warto natomiast poszerzać swoją wiedzę na temat przebiegu ciąży i wszystkiego, co się z tym okresem wiąże. Ciąża omówiona jest w poradnikach na zdroweporady.pl, a także na wielu blogach parentingowych i w publikacjach medycznych.

Bez wątpienia kobiety planujące ciąże powinny oglądać programy związane z tym okresem, a także rozwojem dziecka oraz opieką nad noworodkiem. Poszerzanie swojej wiedzy jest niezwykle istotne, gdyż dzięki temu można z wyprzedzeniem przygotować się na różnego rodzaju trudności.

Co na mdłości w ciąży?

Wiele osób zastanawia się zapewne, co powoduje, że ciężarne kobiety odczuwają tego typu dyskomfort? Niestety przyczyna mdłości w tym okresie nie została jeszcze poznana, nie wiadomo też, dlaczego niektóre kobiety borykają się z tym przez naprawdę długi czas (np. pierwsze trzy miesiące), a inne sporadycznie odczuwają tego typu objawy ciąży. Ponadto różne jest też natężenie, u części kobiet dochodzi do regularnych wymiotów, inne tylko tracą apetyt. Prawdopodobnie ma to związek z rosnącym na początku ciąży stężeniem hormonu beta-hCG.

Utarło się, że mdłości doskwierają kobietom głównie rano, tymczasem mogą one występować o dowolnej porze dnia lub nocy. Jak sobie w takiej sytuacji radzić? Otóż najlepszym lekarstwem jest w tym wypadku czas. Te dolegliwości powinny samoistnie ustąpić po zakończeniu pierwszego trymestru. Warto też wypróbować domowe sposoby, takie jak picie naparu z imbiru, czy jedzenie lekkostrawnych posiłków w małych porcjach, picie dużej ilości płynów.

Jak radzić sobie z nieprzyjemnymi objawami ciąży?

Inne nieprzyjemne i często spotykane objawy ciąży to zgaga, senność, ogólne osłabienie organizmu. Najnieprzyjemniejsza jest w tym zestawieniu zgaga, która objawia się najczęściej pod koniec ciąży, jednak niektóre przyszłe mamy zmagają się z nią przez całą ciążę. Aby sobie z nią poradzić warto pić lekko podgrzane mleko, jeść migdały i nabiał (jogurty naturalne, kefir, maślankę). Można też zapytać farmaceutę lub lekarza, czy jest w stanie poradzić jakiś lek, który łagodzi tego typu dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here