Czy odsysanie tłuszczu to dobry pomysł w walce z nadwagą?

W pewnym momencie od rozpoczęcia odchudzania przychodzi nam do głowy pomysł – a może zamiast męczyć się z przestrzeganiem diety i codziennie spędzać dwie godziny na siłowni lepiej będzie po prostu skorzystać z pomocy lekarzy? Liposukcja to zabieg dosyć drogi, ale odłożenie na niego pieniędzy jest osiągalne. W ten sposób możemy pozbyć się tkanki tłuszczowej w przeciągu zaledwie kilku godzin, a rekonwalescencja potrwa tylko około czterech tygodni i nie powinna pozostawić widocznych blizn.

Osoby odchudzające się mają jednak świadomość, że jest to zabieg inwazyjny i nie można stosować go tylko dlatego, że nie chce nam się ćwiczyć. Mają one racje – owszem, liposukcja jest operacją przeznaczoną dla osób, które walczą z zalegającą tkanką tłuszczową, ale nie każdy spełni kryteria kwalifikacji do zabiegu.

Kto powinien zainteresować się odsysaniem tłuszczu?

Z zalet liposukcji mogą skorzystać osoby, które zmieniły już swój styl życia. Odżywiają się zdrowo, ćwiczą i udało im się zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. W tym wypadku dana osoba chce poddać się tej procedurze dlatego, że nie udaje jej się pozbyć określonego fragmentu tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała. Zdarza się, że pod koniec procesu odchudzania jest to bardzo trudne i frustrujące zadanie. Wtedy właśnie odsysanie tłuszczu może sprawdzić się idealnie, a zabieg posłuży do wymodelowania sylwetki – a nie przede wszystkim jej odchudzenia. Modelowanie sylwetki warszawa to nie tylko zabiegi, a również praca nad ciałem.

W pozostałych przypadkach możemy mieć do czynienia z szybkim nawrotem wagi – dana osoba po przejściu liposukcji w dalszym ciągu nie zna zdrowych metod odchudzania i kontynuuje objadanie się i unikanie aktywności fizycznej. W tym przypadku wydanie pieniędzy na operacje może okazać się błędem. Warto o tym poczytać. Polecamy stronę wiodącej kliniki chirurgicznej w Warszawie: https://timeless.com.pl/.

Warto czy nie warto?

Operacja ta jest skuteczna i została opracowana po to, aby pomagać osobom, które są na te pomoc zwyczajnie gotowe. Kobiety, które nie mogą pozbyć się ostatnich kilogramów po urodzeniu dziecka mogą w ten sposób odzyskać pewność siebie i dawną sylwetkę. Jednak w przypadku osoby, która wiąże jedzenie ze swoimi stanami emocjonalnymi przeprowadzenie zabiegu odsysania tłuszczu nie poprawi jej sytuacji i spowoduje, że problem zniknie zaledwie na krótką chwilę. Dlatego właśnie tak istotne jest dobre przygotowanie się, zebranie wystarczającej ilości informacji i wcześniejsza konsultacja ze specjalistą. Odsysanie tłuszczu zawsze możemy pozostawić sobie jako ostatnią deskę ratunku na wypadek, gdy pozostałe metody zawiodą.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/onkoline.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here