Czy odsysanie tłuszczu to dobry pomysł w walce z nadwagą?

W pewnym momencie od rozpoczęcia odchudzania przychodzi nam do głowy pomysł – a może zamiast męczyć się z przestrzeganiem diety i codziennie spędzać dwie godziny na siłowni lepiej będzie po prostu skorzystać z pomocy lekarzy? Liposukcja to zabieg dosyć drogi, ale odłożenie na niego pieniędzy jest osiągalne. W ten sposób możemy pozbyć się tkanki tłuszczowej w przeciągu zaledwie kilku godzin, a rekonwalescencja potrwa tylko około czterech tygodni i nie powinna pozostawić widocznych blizn.

Osoby odchudzające się mają jednak świadomość, że jest to zabieg inwazyjny i nie można stosować go tylko dlatego, że nie chce nam się ćwiczyć. Mają one racje – owszem, liposukcja jest operacją przeznaczoną dla osób, które walczą z zalegającą tkanką tłuszczową, ale nie każdy spełni kryteria kwalifikacji do zabiegu.

Kto powinien zainteresować się odsysaniem tłuszczu?

Z zalet liposukcji mogą skorzystać osoby, które zmieniły już swój styl życia. Odżywiają się zdrowo, ćwiczą i udało im się zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. W tym wypadku dana osoba chce poddać się tej procedurze dlatego, że nie udaje jej się pozbyć określonego fragmentu tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała. Zdarza się, że pod koniec procesu odchudzania jest to bardzo trudne i frustrujące zadanie. Wtedy właśnie odsysanie tłuszczu może sprawdzić się idealnie, a zabieg posłuży do wymodelowania sylwetki – a nie przede wszystkim jej odchudzenia. Modelowanie sylwetki warszawa to nie tylko zabiegi, a również praca nad ciałem.

W pozostałych przypadkach możemy mieć do czynienia z szybkim nawrotem wagi – dana osoba po przejściu liposukcji w dalszym ciągu nie zna zdrowych metod odchudzania i kontynuuje objadanie się i unikanie aktywności fizycznej. W tym przypadku wydanie pieniędzy na operacje może okazać się błędem. Warto o tym poczytać. Polecamy stronę wiodącej kliniki chirurgicznej w Warszawie: https://timeless.com.pl/.

Warto czy nie warto?

Operacja ta jest skuteczna i została opracowana po to, aby pomagać osobom, które są na te pomoc zwyczajnie gotowe. Kobiety, które nie mogą pozbyć się ostatnich kilogramów po urodzeniu dziecka mogą w ten sposób odzyskać pewność siebie i dawną sylwetkę. Jednak w przypadku osoby, która wiąże jedzenie ze swoimi stanami emocjonalnymi przeprowadzenie zabiegu odsysania tłuszczu nie poprawi jej sytuacji i spowoduje, że problem zniknie zaledwie na krótką chwilę. Dlatego właśnie tak istotne jest dobre przygotowanie się, zebranie wystarczającej ilości informacji i wcześniejsza konsultacja ze specjalistą. Odsysanie tłuszczu zawsze możemy pozostawić sobie jako ostatnią deskę ratunku na wypadek, gdy pozostałe metody zawiodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here