Psycholog online

W dzisiejszych czasach wielu z nas coraz częściej odczuwa stres, lęk oraz niepokój, a depresja staje się jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Presja społeczeństwa sprawia, że pędzimy ku sukcesom, nierzadko zaniedbując inne potrzeby. Jednocześnie, pomimo tego, że udogodnienia technologiczne miały ułatwić nam kontakt, coraz częściej czujemy samotność. Niekiedy intuicja podpowiada, że potrzebna nam pomoc, ale z różnych względów skorzystanie z usług tradycyjnego psychologa nie jest możliwe. Tutaj z pomocą przychodzi coraz popularniejsza alternatywa, czyli psycholog online. Dla kogo jest to rozwiązanie i na czym dokładnie polega?

Psycholog online – kiedy warto zdecydować się na taką terpię?

Chociaż wielu ludzi ciągle podchodzi z nieufnością do terapii online, to badania wyraźnie wskazują, że ta forma jest równie skuteczna jak tradycyjna terapia. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to wygodna alternatywa, pozwalająca zaoszczędzić czas. Dzięki temu, że można się połączyć z psychologiem z dowolnego miejsca, z tej terapii mogą skorzystać osoby chore i niepełnosprawne, dla których dojazd może stanowić wyzwanie oraz osoby mieszkające za granicą, które mają trudniejszy dostęp do usług psychologa. Rozmowa online z psychologiem sprawia też, że wiele osób czuje się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Osoby nieśmiałe i samotne często mogą odczuwać opory przed wizytą w gabinecie psychologa, ale możliwość rozmowy z własnego domu pomaga poczuć się pewniej i otworzyć przed psychologiem.

Jak wygląda terapia z psychologiem online?

Przed wizytą warto zwrócić uwagę na kwalifikacje psychologa oraz nurt terapii w jakim pracuje. Zazwyczaj takie informacje znajdują się na stronie internetowej psychologa, która pozwala także umówić się w łatwy sposób na spotkanie. Zasady terapii prowadzonej przez internet są podobne do tych z tradycyjnej terapii. Regularność i zaangażowanie są ważne niezależnie od wybranej metody, a więc zazwyczaj spotkanie odbywa się raz w tygodniu i trwała około godziny. Najczęstszą formą komunikacji jest wideokonferencja, która pozwala psychologowi na obserwację mimiki twarzy, ale prowadzone są również rozmowy głosowe oraz wymiana mailowa. Szerzej  o korzyściach współpracy z psychologiem przeczytasz tutaj: https://www.mywayclinic.online/pl/dlaczego-online/korzysci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here