usuwanie wąsika

Problem nadmiernie gęstych i ciemnych włosków w okolicy kobiecego wąsika wciąż przez wiele pań uznawany jest za wstydliwy. Wbrew pozorom dotyczy on jednak wielu kobiet i każda z nich ma prawo szukać sposobów na skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia. Czy wąsik można wydepilować szybko, bezboleśnie i przede wszystkim trwale? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

Niepotrzebnie krępujący problem

Na początek warto podkreślić jeden fakt – owłosienie nad górną wargą, tzw. wąsik, ma każda kobieta. Nie zawsze ma ono jednak równie intensywną postać. Czasem jest to jedynie delikatny meszek, innym razem bardzo widoczne ciemne owłosienie. Ponieważ powszechnie uważa się, że tak intensywny zarost jest domeną wyłącznie mężczyzn, panie dotknięte tym problemem mogą odczuwać wstyd i opór przed wizytą u kosmetyczki. Warto jednak pozbyć się takich uprzedzeń i pomyśleć nad skutecznym sposobem depilacji.

Rozjaśnianie – przy delikatnym zaroście

Posiadaczki widocznego, ale nadal delikatnego zarostu mogą zacząć od nieinwazyjnych sposobów na usuwanie owłosienia z twarzy. Jedną z nich jest rozjaśnianie, które wprawdzie nie pozbywa się wąsika całkowicie, ale sprawia, że jest on mniej widoczny. Rozjaśniać włoski można na różne sposoby. Niektóre panie sięgają po profesjonalne preparaty z drogerii, inne stawiają na domowe sposoby, takie jak skrobia ziemniaczana i sok z cytryny. Niestety ta metoda nie sprawdzi się przy grubych, ciemnych włoskach.

Jak całkowicie pozbyć się włosków?

Twarz, tak jak każdą inną część ciała można wydepilować. Choć wąsik jest niewielki i wydawałoby się, że sam zabieg nie będzie w związku z tym zbyt trudny, należy zachować przy nim ostrożność. Nie poleca się golić wąsika maszynką, a raczej wyrywać każdy pojedynczy włosek pęsetą. Wymaga to jednak wprawy i precyzji, dlatego wiele pań woli oddać się w ręce kosmetyczki. W salonach można zdecydować się również na wosk, pastę cukrową lub coraz popularniejsze usuwanie wąsika laserem.

Depilacja laserowa – nowe spojrzenie na usuwanie owłosienia z twarzy

Wspomniane wcześniej metody depilacji wąsika narażają nas jednak na powstanie podrażnień, które w okolicy twarzy są szczególnie widoczne i kłopotliwe. Na szczęście obecnie także na twarzy wykonuje się usuwanie wąsika laserem, a więc w szybki sposób można pozbyć się nie tylko samych włosków, ale również mieszków, z których wyrastają. Zabieg nie powoduje podrażnień, nie jest też bolesny (osoby z niskim progiem bólowym mogą odczuwać pieczenie). Depilacja laserowa to najbardziej komfortowy i (biorąc pod uwagę długotrwały efekt) najtańsza metoda usuwania wąsika. Warto więc oddać się w ręce profesjonalistów i raz na zawsze uwolnić się od tego uciążliwego problemu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here