syn z mamą

Dla wielu kobiet najważniejszą rolą w życiu jest bycie matką. To kobiety otrzymały możliwość dawania życia i opiekowania się nowymi pokoleniami, które być może kiedyś zmienią świat na lepsze. Zanim jednak dostąpią tego zaszczytu ich mamy muszą dbać o rozwój maluchów zarówno w dzieciństwie, jak i wtedy gdy jeszcze są one w brzuchach. Egzystencja w ciąży dla wielu kobiet oznacza całkowitą zmianę życia i dotychczasowych nawyków.

To co było kiedyś możliwe do realizacji staje się marzeniem

Panie podchodzą do swojego stanu z wielką ostrożnością, a szczególnie te które po raz pierwszy zostaną mamami. W końcu nie wiedzą jak zachować się w nowej sytuacji i co robić, aby nie zaszkodzić sobie i maluchom. Druga ciąża w porównaniu do poprzedniej jest nieco prostsza pod tym względem. Kobieta zna swoje ciało, możliwości, jest świadoma tego co ją czeka na sali porodowej i potem w domu. Być może nie napawają ją te myśli optymistycznym nastrojem, jednak przynajmniej zdaje sobie sprawę jak najlepiej przygotować się na powitanie nowego członka rodziny. Od pokoleń kobiety mają przynajmniej dwójkę dzieci.

druga ciąża

Dawniej było ich nawet ośmioro lub dziesięcioro, jednak obecnie kobiety mają spory problem z poczęciem. Wiele z nich decyduje się też wyłącznie na jednego potomka, który następnie staje się ich całym światem. Dlaczego panie kontrolują proces zachodzenia w ciążę? Z wielu powodów. Przede wszystkim dzisiaj mają taką możliwość, ponieważ istnieje stosowana przez wiele lat antykoncepcja hormonalna. Jest to najskuteczniejsza metoda kontroli urodzeń, która pozwala na to, by ciąża w młodym wieku nie przeszkodziła w nauce i robieniu kariery. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak bardzo jest niechciana w wieku kilkunastu lat, gdy dziewczyna dopiero zaczyna rozumieć swoje ciało i poznawać świat.

W dzisiejszych czasach kobiety mogą doświadczać więcej niż poprzednie pokolenia, dlatego nie chcą wcześnie zostawać matkami. Posiadanie dziecka mogłoby zaszkodzić podejmowaniu wyzwań, które umożliwiają poprawienie swojego bytu i pozycji społecznej. Dzisiaj panie szukają również odpowiedzialnych kandydatów na ojców, a jedyną możliwością ich znalezienia jest danie sobie czasu. Właśnie z tego powodu warto uniknąć zbyt wczesnego zapłodnienia. Oczywiście wiele osób może powiedzieć, że należy wstrzymać się z rozpoczęciem życia seksualnego, ale w dzisiejszych czasach jest to dosyć trudne. Zresztą jest to powód wielu dyskusji na łamach gazet i w gabinetach socjologów próbujących odgadnąć dlaczego ludzie zachowują się w wybrany sposób.

Najważniejsze jednak jest to, że obecnie mamy wybór i nie musimy poddawać się ślepemu losowi. Wystarczy pójść do ginekologa i zaopatrzyć się w pudełko pigułek lub plastrów, które mają za zadanie uniemożliwić połączenie się komórki jajowej z plemnikami. W ten sposób można mieć chociaż mały wpływa na to jak będzie wyglądać życie za kilka lat. Są jednak chwile kiedy panie decydują się je odstawić i zostać matkami. Dzięki odpowiedniemu zapleczu socjalnemu jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zresztą niemal wszyscy po trzydziestce zaczynają myśleć o tym, aby założyć rodzinę i postarać się dziecko.

Co nas do tego kieruje?

rodzice

Na pewno nie media i obserwowanie w mediach społecznościowych życia innych ludzi. Bardziej tradycja i instynktowne dążenie do przekazania swoich genów. Szczególnie tym ostatnim kierują się panowie. Kolejną przyczyną może być chęć uniknięcia samotności na starość. Jak wiemy przychodzi taki okres w życiu każdego człowieka, gdy energia i możliwości ciała spadają, a potrzeby stają się coraz większe.

Szczególnie jeżeli chodzi o psychikę i chęć bycia z kimś kto zawsze był obok. Kobiecy organizm nie jest przystosowany do życia w samotności i reaguje ogromną dawką stresu na takie sytuacje. Mężczyznom jest nieco łatwiej, bo z natury są samotnikami. Mimo wszystko nawet u nich samotność może sprawiać, że dni staną się depresyjne i bezsensowne. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest założenie własnej rodziny, która będzie opiekować się nami na starość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here