dźwigi schodowe

Praca medyków nie należy do najłatwiejszej. Na szczęście są sposoby na to, by nieco ułatwić zadania, z którymi się mierzą na co dzień. Jednym z pomocnych rozwiązań są dźwigi schodowe. Co to takiego i jak może wpłynąć na pracę personelu pracującego w ośrodkach medycznych? Wyjaśniamy!

Czym są dźwigi schodowe?

Na rynku znaleźć można różnego rodzaju dźwigi schodowe. Wszystkie te urządzenia mają przede wszystkim pomóc w pokonaniu schodów osobom z niepełnosprawnościami, seniorom i pacjentom, którzy z przyczyn zdrowotnych mają problemy z samodzielnym poruszaniem się. Różnego typu dźwigi schodowe podejrzysz na innow.pl, gdzie możesz zapoznać się z ofertą wózków do transportu w pozycji siedzącej. Co masz do wyboru?

Najpopularniejsze wózki schodowe

W wielu miejscach publicznych stawia się na rozwiązania, które mają na celu usuwanie barier architektonicznych, na które napotykają osoby z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Często największym wyzwaniem są schody. Na szczęście dzięki schodołazom możliwe jest ich pokonanie nawet przez osoby niepełnosprawne. Z jakimi wózkami schodowymi możemy się spotkać? Czym się charakteryzują?

Najpopularniejsze dźwigi do transportu w pozycji siedzącej to wózki schodowe ręczne. Ich zaletą jest to, że są kompaktowe i lekkie. Dźwigi ręczne zmieszczą się więc nawet w niskich karetkach pogotowia. Sprawdzają się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie jest konieczność transportu po schodach osób ze schorzeniami narządu ruchu. Dzięki niewielkim rozmiarom wózki do transportu chorych mogą być używane w trudno dostępnych, ciasnych miejscach z ograniczonym polem manewru. Do transportu pacjenta na wózku schodowym ręcznym potrzebnych jest dwóch medyków.

Równie lekki i kompaktowy jest dźwig schodowy kroczący. Jego zaletą jest to, że da się go składać. Schodołaz kroczący dla chorych umożliwia transport pacjenta nawet po krętych, wąskich i stromych schodach. Co więcej, do jego obsługi wystarczy tylko jedna osoba.

Gąsienicowy wózek do wnoszenia po schodach ściąga z barków medyków konieczność dźwigania pacjentów, jednak jest bardzo ciężkim urządzeniem, a zakres jego pracy jest ograniczony. Wszystko z uwagi na to, że dźwig schodowy z gąsienicami z twardej gumy ma sterowanie elektroniczne. To jednak gwarancja ochrony schodów, dużej stabilności, bezpieczeństwa i cichej pracy.

Nieco innym dźwigiem schodowym jest schodołaz platformowy. Przeznaczony jest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. To gwarancja bezpiecznego pokonania schodów bez konieczności wstawania z wózka.

Jak dźwigi schodowe mogą ułatwić pracę medykom?

Osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy i pacjenci, którzy z przyczyn zdrowotnych nie radzą sobie z samodzielnym poruszaniem się, w tym przede wszystkim z wchodzeniem po schodach, potrzebują w ośrodkach medycznych wsparcia ze strony personelu. Aby było to możliwe i nie obciążało za bardzo medyków, potrzebne są właśnie wózki do transportu chorych w pozycji siedzącej. Zwłaszcza gdy nie ma w ośrodku windy.

Wózki schodowe ręczne przydają się przede wszystkim ratownikom medycznym. Dzięki nim mogą znosić po schodach pacjentów potrzebujących pomocy. Dźwigi schodowe kroczące, gąsienicowe i schodołazy platformowe zazwyczaj wybierane są do ośrodków medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here