Kiedy warto wybrać się na masaż leczniczy

Masaż leczniczy to jedna z popularniejszych usług oferowanych przez gabinety masażu. Zabieg, który  ma za zadanie przynieść ulgę naszemu kręgosłupowi oraz innych partii ciała osobom pomaga poprawić kondycję zdrowotną, pozbyć się napięć i zminimalizować boleści związane z przebiegiem różnych schorzeń.

Jednak żeby tego typu terapia naprawdę miała jakiś sens, masaż powinien być wykonywany regularnie oraz przez doświadczonego fizjoterapeutę. Tylko w takiej sytuacji będziemy mogli mieć pewność, że jakiekolwiek oddziaływania nie wpłyną negatywnie na stan naszego zdrowia. Pierwsze spotkanie z terapeutą powinien poprzedzić wywiad. Warto na nim wspomnieć o naszych dolegliwościach, a także przedstawić dokumentacje medyczna. Z takim wprowadzeniem specjalista będzie miał szansę właściwie dobrać i dopasować technikę masażu do naszych potrzeb.

Nie należy zapominać również, że masaż leczniczy stanowi kluczowy element całej rehabilitacji. Główne korzyści jakie płyną z jego zastosowania to:

– zmniejszenie dolegliwości bólowych,

– regeneracja ciała, szczególnie po przebytych urazach oraz wzmożonym wysiłku,

– rozluźnienie mięśni,

– poprawa działania układu krwionośnego,

– lepsza elastyczności skóry.

Dodatkowo, co warte jest podkreślenia, stawiając na masaż leczniczy mamy gwarancję, że poprawie ulegnie nie tylko nasza kondycja zdrowotna, ale też samopoczucie.

Dlatego też, tego typu terapia jest szczególnie zalecana wszystkim tym, które uskarżają się na takie dolegliwości jak:

– bóle i schorzenia kręgosłupa,

– zwyrodnienia kręgosłupa,

– reumatyzm,

– powracający ból będący konsekwencją urazów,

– komplikacje w obrębie blizn po zabiegowych,

– problem z kondycja spowodowany dłuższym unieruchomieniu,

– ból przeciążeniowe,

– niedowłady,

– problemy z czuciem.

Pierwsza wizyta w salonie masażu to idealny moment, aby zidentyfikować i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Nawet jeśli miałoby się okazać, że w aktualnym momencie nasz organizm nie jest jeszcze gotowy, profesjonalny fizjoterapeuta z pewnością będzie w stanie wskazać nam odpowiednia alternatywę.

W trakcie zabiegów manualnych wykorzystywane są techniki masażu klasycznego, jak i metody wliczające się w zakres terapii manualnej. Celem każdego masażu jest zwiększenie przepływu krwi w obrębie masowanego fragmentu ciała. Rozgrzewając masowane tkanki, łagodzi się napięcia oraz pozwala odczuć ulgę i odprężenie. Przede wszystkim masaże lecznicze polecane są osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa, mięśni i stawów. Tego typu zabieg sprawdzi się również w zwalczaniu migrenowych bólów głowy.

Źródło: Masaż Wrocław – Magia dla ciała Holistic Day Spa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here