Na czym polega piaskowanie zębów

Każdy z nas marzy o pięknym i promiennym uśmiechu. Pierwszą rzeczą na jaką zwracamy uwagę u nowo poznanego człowieka jest uśmiech. Pokazuje to nam serdeczność, sympatyczność, pogodę ducha oraz ciepło osoby, którą poznajemy. Dlatego też każdy z nas dba o swoje zęby najlepiej jak potrafi, gdyż ładny i zadbany uśmiech to wizytówka każdego człowieka.

Zęby są narażone na wiele czynników związanych z genetyką, stylem życia oraz naszymi predyspozycjami. Dbając o uzębienie musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i higienie jamy ustnej.

Podstawowym sposobem na dbanie o zęby jest ich regularne, dokładne mycie za pomocą klasycznej szczoteczki do zębów, bądź elektrycznej szczoteczki, innym ważnym aspektem jest systematyczne używanie nici dentystycznej celem ich nitkowania. Lekarz stomatolog może również zlecić stosowanie fluorkowych płukanek do ust.

Odpowiednia pielęgnacja oraz higiena jamy ustnej to czasami za mało, dlatego też jeśli mamy wątpliwości co do naszych działań powinniśmy udać się do gabinetu stomatologicznego. Stomatolog sprawdzi stan naszych zębów oraz zaleci w razie potrzeby odpowiednie leczenie lub zabieg.

Jednym z zabiegów wpływających na stan naszego uzębienia jest piaskowanie zębów.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to zabieg wykonywany w gabinetach stomatologicznych, którego celem jest usunięcie przebarwień, osadów oraz drobinek kamienia nazębnego, celem ich dogłębnego wyczyszczenia, za pomocą odpowiedniego strumienia ciśnienia wody, substancji myjących i innych dodatków. Ma na celu dotarcie do trudno dostępnych miejsc, zabrudzonych, gdzie osiada najwięcej kamienia oraz innych plam.

Jest to idealny sposób na higienę jamy ustnej, polega na regularnym czyszczeniu wszystkich widocznych płaszczyzn zębów. Zabieg jest bezbolesny, natomiast pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort, podczas wykonywania czyszczenia.

Kto powinien udać się na zabieg piaskowania zębów?

Przede wszystkim osoby, którym doskwiera odkładanie się kamienia i osadu na zębach oraz osoby posiadające przebarwienia na zębach. Często są to osoby, które piją dużo kawy, herbaty, bądź czerwonego wina co wpływa negatywnie na kolor zębów i powstawanie przebarwień. Palacze papierosów również w zwiększonym stopniu są narażeni na przebarwienia, osad i kamień nazębny. Kolejną grupą są osoby, które mają wadę zgryzu związaną z nieprawidłowo rozmieszczonymi zębami w jamie ustnej, gdy zęby znajdują się zbyt blisko siebie. Następny aspekt wpływający na zwiększenie problemów z przebarwieniami, osadem oraz kamieniem na zębach to aparat ortodontyczny, który w znacznym stopniu utrudnia prawidłowa pielęgnacje i higienę jamy ustnej. Zdarza się również, że piaskowanie zębów jest stosowane jako zabieg przygotowujący do wybielania zębów, celem ich oczyszczenia, wzmacniania oraz utrwalenia efektu.

Dlatego też warto udać się do emdent.pl i dowiedzieć się o możliwym terminie wizyty oraz cieszyć się pięknym uśmiechem po wykonanym zabiegu. Jest to idealny prezent, który możemy sobie sprawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here