objawy zawału serca

Podobno przesilenie wiosenne nie jest zbyt łaskawe dla starszych ludzi i w marcu pojawia się statystycznie więcej zawałów, niż w pozostałej części roku. Ma na to wpływ zarówno przesilenie wiosenne, jak i przejście z czasu zimowego na letni. Można jednak przegapić objawy zawału serca u młodych ludzi, a przecież one także się pojawiają, choć bardziej sporadycznie.

Jakie najczęściej spotykane objawy zawału serca u młodych ludzi możemy zauważyć? Trzeba zaznaczyć, że objawy te będą podobne, jak u osób starszych. Po prostu w przypadku młodego człowieka nie spodziewamy się ataku serca i tak charakterystycznych objawów nie kojarzymy z zawałem, a znajdujemy na nie inne wymówki. Prawda jest taka, że młodzież w dzisiejszych czasach żyje w ogromnym stresie, pod wysoką presją otoczenia. Jednocześnie dzisiejsza dieta pozostawia wiele do życzenia. Największą zbrodnią jest spożywania tłuszczy trans, które dosłownie zapychają naczynia krwionośne. W połączeniu z wszechobecnym smogiem oraz nadużywaniem cukrów prostych tworzy się mieszanka wybuchowa.

Pierwsze objawy zawału serca u młodych ludzi pojawiają się najczęściej w sytuacjach wzmożonego stresu, gdy dana osoba czuje długotrwale trwające napięcie lub też przechodzi pewnego rodzaju traumę. Może to się wiązać problemami w szkole lub pracy, ale także kłótniami w związku lub stratą kogoś bliskiego. Szczególnie groźne są problemy, którymi młoda osoba nie dzieli się ze swoimi najbliższymi, czyli dusi je w sobie. Taki długotrwały stres jest nie tylko cierpieniem psychicznym, ale też trwale uszkadza ciało i naraża człowieka na przeróżne choroby, nie tylko te związane z sercem.

objawy zawału serca u młodych ludzi

Dlatego też objawy zawału serca u młodych ludzi prawie zawsze należy traktować jako oznakę problemów, które leżą gdzieś głębiej. Te problemy powodują takie objawy, nie odwrotnie. Należy o tym pamiętać. W tej sytuacji należy zgłosić się do psychologa, aby taka młoda osoba mogła przedyskutować pewne zmartwienia. Czasami łatwiej po prostu mówić o niektórych rzeczach obcej osobie, niż komuś znajomemu, nawet najlepszemu przyjacielowi.

Najczęstsze objawy zawału serca u młodych ludzi to bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, problemy ze złapaniem oddechu. Do tego dochodzą także uczucie niepokoju oraz bóle lewej strony ciała. Takich objawów nie należy już bagatelizować i gdy wystąpią, najlepiej niezwłocznie zgłosić się do odpowiedniego lekarza.

Co zrobić w sytuacji, gdy w czasie zagrożenia epidemiologicznego pójście na wizytę u lekarza graniczy z cudem? Wiele przychodni oferuje wizyty telefoniczne, a niektóre nawet organizują konsultacje w formie czatu. Czasami wystarczy sama rozmowa ze specjalistą, aby została wystawiona odpowiednia diagnoza. Można też liczyć na uzyskanie recepty przez internet. W sytuacji, gdy objawy zawału serca u młodych ludzi zostaną rozpoznane, być może konieczna będzie wizyta stacjonarna u lekarza w celu przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań, aby dopasować do pacjenta odpowiednie leczenie. Taki scenariusz to ostateczność, ale może mieć, jak najbardziej, miejsce.

młoda dziewczyna

Lekarz podejmie niezbędny wysiłek, aby utrzymać pacjenta w zdrowiu. Pacjent zaś powinien być szczery wobec lekarza i nie zatajać swoich dolegliwości, aby diagnoza mogła zostać jak najszybciej trafnie wystawiona. Dlatego też warto powiedzieć o swoich pozostałych chorobach oraz aktualnie przyjmowanych lekach.

Nie zapominajmy też, że objawy zawału serca u młodych ludzi nie zawsze muszą oznaczać zawał. Zdarzają się sytuację, że młodzi ludzie eksperymentują ze środkami psychoaktywnymi, które powodują później podobne objawy. Zdarza się też, że dana osoba pewne dolegliwości sobie wmawia, aby zwrócić na siebie uwagę, ale to temat do odrębnej dyskusji. Lekarz powinien wykazać się niezwykłą intuicją i rozważyć wszystkie za i przeciw.
Okazuje się więc, że objawy zawału serca u młodych ludzi to jeszcze nie powód do paniki, ponieważ mogą one oznaczać coś innego i wszelkie ewentualności należy najpierw wykluczyć, zanim rozpoczniemy siać panikę. Gdy już diagnoza zostanie wystawiona, wtedy można zastanowić się, co dalej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUdar serca
Następny artykułCo to jest zawał

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here