Odchudzanie

Zapewne każdy nieraz zastanawia się jakie są sprawdzone sposoby i metody na odchudzanie. Wystarczy na początek przestrzegać kilka ważnych wskazówek, które z upływem czasu wejdą w nawyk każdego dnia. Warto pamiętać, iż skuteczne odchudzanie ma na celu utratę kilogramów, a nie niszczenie organizmu. Należy pamiętać, że w żadnym wypadku nie można się głodzić.

Na początku warto zniwelować wszelkie słodycze typu ciastka, cukierki, czekolady – poza gorzką itd. Ogólnie należy pozbyć się wszystkiego, po co dotąd chętnie sięgaliśmy, ponieważ było smacznie słodkie.

Tego typu słodycze lepiej zastąpić zdrowszymi przekąskami, po które zawsze można sięgnąć typu winogrono, płatki owsiane, gorzka czekolada, orzechy. Są zdecydowanie zdrowsze i wciąż smaczne. Jeśli w domu nie będzie się miało słodyczy to z braku wyboru chętniej wybierze się zdrowszą alternatywę.

Zawsze mówi się, aby jeść częściej, ale mniejsze porcje. To cenna wskazówka. Jednakże każdy dzień trzeba zacząć od śniadania. Organizm stopniowo będzie przyzwyczajał się na następne serwowane posiłki danego dnia. Okazuje się, iż osoby unikające śniadania mają większa tendencję do tycia. Natomiast kolacja lepiej, aby była już skromniejsza i lżejsza, ponieważ niebawem organizm musi przyzwyczaić się do snu i dalszej regeneracji, a nie to trawienia cięższego jedzenia. Dzięki tej zasadzie, organizm na pewno zmagazynuje mniejszą ilość zbędnych kalorii, a większa ich ilość będzie przeznaczona na procesy nie tylko regeneracji, ale również odbudowy.

Jedząc cokolwiek, należy pamiętać, że właściwe trawienie rozpoczyna się właśnie w ustach.

Człowiek powinien średnio przeżuć każdy kęs jedzenia nawet 30 razy! W związku z tym trzeba bardzo powoli przeżuwać. Organizm wtedy ma więcej czasu na wydzielenie substancji odpowiadające za uczucie sytości. Apetyt będzie stłumiony, a potem nawet nie odczuje się dodatkowej potrzeby jedzenia.

Dla lepszej samodzielnej motywacji można stosować specjalny dzienniczek zjedzonych rzeczy w ciągu dnia. Przyczyni się on do lepszego kontrolowania tego co się je jak również w jakich ilościach. Dzięki niemu można widzieć na ile zrobiło się jak dotąd postępy w odchudzaniu. Zapewne sumiennie zapisane jedzenie jak i swój rzeczywisty wygląd zachwyci niejednego użytkownika marzącego o pozbyciu się zbędnych kilogramów.

Zobacz również: Porady odnośnie diet I odchudzania – dietetyk.edu.pl

Zrozumienie sensu jedzenia jest niezwykle ważne. Chodzi bowiem o to, że spożywanie posiłków ma nie tylko zaspokoić głód, ale również musi dodać ludzkiemu organizmowi dodatkowego „napędu” do dalszego jak również prawidłowego funkcjonowania, które jest niezwykle ważne. Niekiedy ludzie sami od siebie jedzą coś dodatkowego, chociaż wcale nie mają takiej potrzeby tylko tłumaczą się, że to zaspokoi każdy smutek lub to forma dodatku podczas oglądania ulubionego serialu. Wychodzi na to, ze to jest rytuał, z którego potem jest bardzo trudno zrezygnować, ponieważ organizm i ludzka psychika już przyzwyczają się do tego. Ponadto niestety dostarczą one tylko i wyłącznie pustych i zbędnych kalorii, które w żaden sposób nie ułatwią procesu odchudzania, gdyż działają one wręcz przeciwnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here