Karate jest jednym z najpopularniejszych sportów walki
fot. Pixabay.com

Sztuki walki są w ostatnich latach bardzo popularne. Gromadzą coraz większą widownię przed telewizorami, ale również coraz więcej osób angażuje się w ich uprawianie. Jak więc wybrać odpowiedni dla siebie sport walki? Czym kierować się przy wyborze?

Przeczytaj też:http://www.and1.pl/jaki-sport-walki-wybrac/

Jakie są rodzaje sportów walki?

Najpopularniejsze dziś sztuki walki to przede wszystkim:

  • boks – mało skomplikowany rodzaj sportu. Rozwija siłę, koordynację, wspomaga szybkość reakcji. Jednak tak naprawdę rozwijamy się w nim dość jednostronnie i trudno w nim szukać urozmaicenia.
  • karate – odpowiednie w zasadzie dla każdego. Dziś karate ćwiczą dzieci, młodzież i dorośli. Gwarantuje bardzo wszechstronny rozwój. Poprawia i rozwija sprawność, koordynację, szybkość reakcji, ale też wspomaga elastyczność mięśni i stawów.
  • muay thai – podobnie jak karate, rozwija bardzo wszechstronnie. W tym sporcie rozwijamy siłę, koordynację, skoczność, koncentrację i szybkość reakcji. Pozwala również szybciej spalać tkankę tłuszczową.
  • MMA – to mieszany rodzaj sztuk walki. W MMA można kopać, popychać, walczyć łokciami i kolanami. Zapewnia najbardziej wszechstronny rozwój oraz rozwija siłę i kształtuje sylwetkę, poprawia gibkość i zwinność.

Czego uczą sporty walki i jakie płyną z nich korzyści?

Sporty walki uczą przede wszystkim dyscypliny, walki fair play, zarówno w sporcie, jak i w życiu, poszanowania przeciwnika oraz dobrej organizacji własnych działań. Nic więc dziwnego, że osoby je uprawiające często szybko rozwijają się również na gruncie życia prywatnego i zawodowego. Łatwiej im pilnować planu dnia, rozwijać codzienne nawyki oraz być systematycznymi w pracy i działaniu.

Oczywiście, sporty walki mają też olbrzymi wpływ na fizyczne zdrowie oraz kondycję psychiczną. Elastyczne stawy i mięśnie, siła, większa wydolność, gibkość i rozwój koordynacji to najważniejsze elementy, które im zawdzięczamy. Ale sztuki walki wpływają też na zwiększenie tkanki kostnej, co pomaga zapobiegać osteoporozie oraz chroni przed złamaniami. Poprawiają również wydolność układu oddechowego oraz krwionośnego.

Zobacz też: http://www.miss-fit.pl/gra-w-tenisa-jakie-daje-korzysci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here